شرکت نیکا پارت صنعت

شرکت نیکا پارت صنعت به طور رسمی فعالیت خود را از سال ۱۴۰۰ با برند N.P.S آغاز کرده است. مهمترین اصل سازمان برای حصول اطمینان مصرف کننده، کیفیت بالای قطعات می باشد که در راستای آن تمام موارد فنی را در نظر گرفته تا قطعات با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد.
دسته بندی محصولات
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
شماره های تماس
 46013088-021   –   46016946-021

شاتون پژو پارس

شاتون پژو پارس : XUM – XU7 – TU5

شاتون TU5

این شاتون برای خودرو های پژو پارس استفاده میشود . عرض آن 5/72 میلیمتر و وزن نهایی آن 530 تا 560 گرم می باشد .

 

شاتون XU7

این شاتون برای خودروی پژو پارس استفاده میشود . عرض آن 5/72 میلیمتر و وزن نهایی آن 600 تا 750 گرم می باشد.

این موتور هم‌اکنون بر روی پژو‌پارس ELX گذاشته می‌شود که موتوری با شتاب و قدرت مناسب است البته مصرف بالایی دارد و ایران‌خودرو هم برای تامین آن با مشکل مواجه است. با این همه ضریب تراکم بالا سبب شده از موتور خواهرش یعنی l3 مصرف کمتر راندمان بالاتر و قدرت بیشتری داشته باشد.

  • حجم موتور ۱۷۶۱ چهار سیلندر
  • ‌نسبت تراکم ۱۰.۴:۱
  • قدرت موتور ۱۱۰@۵۵۰۰
  • حداکثر گشتاور۱۵۵@۴۲۵۰
  • سیستم انژکتوری BOSCH
  • نوع سوخت بنزین, بدون سرب, RON 95 Min.
  • تعداد سوپاپ ۱۶
  • حداکثر سرعت ۱۹۵ شتاب صفرتا ۱۰۰کیلومتر۹(S)
  • سیستم انتقال قدرت‌‌، جعبه‌دنده BE3/5N کلاچ تک صفحه‌ای خشک، کابلی دیفرانسیل (۴.۵۲) جلو

 

شاتون XUM

این شاتون برای خودروی پژو پارس استفاده میشود . عرض آن 5/72 میلیمتر و وزن نهایی آن 600 تا 750 گرم می باشد.

پارس ELX با موتور XUM علاوه بر بهره مندي از امكانات فراوان، از كيفيت بالايي – چه در بخش قطعات و چه در بخش ساخت و مونتاژ – برخوردار است. اين موارد همراه با قيمت رقابتي آن، پارس را به مقرون به صرفه ترين و پرفروش‌ترين خودرو ايران‌خودرو مبدل ساخته است. پارس ELX با موتور XUM به موتور 1905 CC با قدرت 105 اسب بخار مجهز است كه در عين آلايندگي كم و مصرف سوخت پايين، به راحتي مي تواند اين خودرو را به سرعت هاي بالا رسانده و در هنگام سبقت، شتاب گيري قابل توجهي را براي اين خودرو فراهم كند.

تجهيزات به کار گرفته شده در اين محصول نظير موتور با سيستم سوخت پاششي (Injection) ، فرمان تقويت شده ، آينه هاي خارجي با کنترل برقي ، کولر با خنک کنندگي مناسب و … ضمن فراهم نمودن آسايش بيشتر براي راننده و سرنشينان با استانداردهاي کنترل آلودگي و مصرف روز دنيا مطابقت دارد.

 

موتور TU5
این موتور با‌ پژو ۲۰۶ وارد ایران شد ‌و‌ هم‌اکنون بر روی برخی مدل‌های سمند هم نصب می شود البته برنامه قرارگیری آن بر روی پژو‌پارس و پژو‌۴۰۵ هم تعریف شده است. این موتور تا حدودی ساخت داخل هم شده و یکی از مدرن‌ترین موتورهایی است که بر روی خودروهای داخلی استفاده می‌شود. این موتور بر‌اساس قدرت موتور، شتاب، قیمت و سرعت یکی از بهترین گزینه‌های بازار ایران است. قدرت ۱۱۰ اسب‌بخاری مصرف پایین در سیکل ترکیبی یعنی ۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر طبق اعلام وزارت نفت هماهنگی مناسب با گیربکس و برنامه مناسب مغز هوشمند موتور این خودرو را بهترین موتور ایرانی کرده است ضریب تراکم ۱۰ هم سبب می‌شود راندمان موتور عدد قابل قبولی داشته باشد.

* حجم موتور ۱۵۸۷ سی‌سی

* تعداد سیلندر ۴

* نسبت تراکم ۱۰.۵

* قدرت موتور ۱۱۰ اسب بخار در ۵۸۰۰ rpm

* حداکثر گشتاور۱۴۲نیوتن متر در ۴۰۰۰ rpm

* سیستم انژکتوری چند نقطه‌ای با پاشش الکترونیکی

* نوع سوخت بنزین با اکتان ۹۵

* تعداد سوپاپ ۱۶

* سیستم احتراق احتراق داخلی (جرقه‌ای)

* استاندارد حد آلایندگی Euro III

* سیستم سوخت: انژکتوری

* حداکثر سرعت ۱۹۰ km/h

* شتاب صفرتا ۱۰۰کیلومتریازده ثانیه در خودرو پژو ۲۰۶ با وزن‌ ۲۵۰۴ Kg

* سیستم انتقال قدرت متناسب با این موتور از نوع اتوماتیک با نامAL4 و با کلاچ هیدرولیکی و الکترونیکی و با دیفرانسیل جلو است البته نوع جعبه‌دنده دستی هم با) MA5N با کلاچ تک صفحه‌ای خشک – مکانیکی بر روی این خودرو نصب می‌شود.